https://didshahr.ir/9019

توسعه توریسم سلامت با راه‌اندازی مجتمع سلامت توسط جهاددانشگاهی جزو اولویت های استان اردبیل است و نیاز به همکاری و حمایت دستگاه‌های اجرایی دارد.

 

مهران اوچی

توسعه توریسم سلامت با احداث مجتمع سلامت در استان اردبیل ممکن می شود که این امر جزو اولویت های جهاددانشگاهی است.

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: احداث مجتمع سلامت جزء اولویت‌های جهاددانشگاهی است و این امر می‌تواند فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و گردشگری استان را ارتقا دهد.

مهران اوچی اردبیلی در دیدار با شهردار اردبیل اظهار کرد: جهاددانشگاهی با شناسایی مناسب ظرفیت‌های گردشگری استان، احداث و راه‌اندازی مجتمع سلامت را پیگیری می‌کند که تسریع روند اجرای آن، همکاری متولیان را می‌طلبد.

وی با اشاره به اهمیت گردشگری به عنوان محور توسعه استان، تصریح کرد: جهاددانشگاهی با راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری گام‌های مثبتی در جهت رفع نیاز استان برداشته است و در حال حاضر توسعه فعالیت‌ها و تهیه فضای فیزیکی مناسب و استاندارد برای این بخش نیاز به همکاری و حمایت دستگاه‌های اجرایی دارد.

رئیس جهاددانشگاهی اردبیل خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیش از ۳۰ درصد ترددها از مرز بیله سوار به قصد سلامت انجام می‌گیرد به همین خاطر راه‌اندازی مجتمع سلامت توسط جهاددانشگاهی علاوه بر ارائه خدمات به زوجین نابارور می‌تواند مشکلات کشورهای همسایه را نیز برطرف کند و حوزه توریسم سلامت استان توسعه دهد.

اوچی اردبیلی یادآور شد: ایجاد مجتمع سلامت علاوه بر فراهم کردن فضای مناسب و استاندارد برای ارائه خدمات درمان ناباروری، زمینه خوبی را برای بومی سازی و ورود این نهاد به حوزه سلول درمانی و مطالعه و ارائه خدمات درمانی بیماری سرطان را نیز فراهم می‌کند.


گردشگری استان اردبیل|توسعه توریسم سلامت |اخبار استان اردبیل | جهاد دانشگاهی استان اردبیل | مهران اوچی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.