https://didshahr.ir/9089

معرفی عظمت و زیبایی های مرز و بوم استان اردبیل با توجه به اهمیت ویژه اش باید در سطح مطلوب باشد در این میان و معرفی خدمات صفویه نیز از اهمیت ویژه دارد.

 

سید حسن عاملی

 

معرفی عظمت و زیبایی های مرزو بوم استان اردبیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، آیت الله سید حسن عاملی در دیدار با کارکنان میراث فرهنگی اردبیل با بیان اینکه اولین مسئله در ارکان گردشگری، اطلاع رسانی است.

وی اظهار کرد: تاریخ با عظمت این مرزو بوم باید در سطح مطلوب معرفی شود و در این میان معرفی خدمات صفویه اهمیت ویژه دارد.

امام جمعه اردبیل با تاکید به ضرورت تدوین تاریخ مناطق گفت: به ویژه به منظور معرفی و انتقال مواریث تاریخ شهرها تدوین چنین مجموعه‌ای ضروری است و با این وجود این مهم مورد غفلت واقع شده اشت.

عاملی با بیان اینکه ما نیازمند تحقیقات تاریخی پیرامون مسائل مرتبط با دوره صفویه هستیم، افزود: خدمات صفویه در راستای انسجام ملی قابل توجه است و صفویه با سردمداری شاه اسماعیل صفوی توانست به حکومت‌های ملوک الطوایفی پایان بخشد.

وی افزود: همچنین با اطلاع رسانی از چهره‌های شاخص تاریخی لازم است روحیه صیانت از خاک و هویت تاریخی باید در بین نسل جوان ترویج شود و تنها با چنین روحیه‌ای می‌توان در مقابل هر تهدیدی ابستادگی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان شاخصه دیگر توسعه گردشگری را خلاقیت و ابتکار عنوان کرد و گفت: با ایده‌های خلاقانه می‌توان نسبت به جذب و ماندگاری مسافران اقدام کرد و در این خصوص لازم است از ایده‌های جدید نسل جوان بهره برد.

عاملی همچنین شاخصه سوم را فراهم کردن امکانات دانست و گفت: به ویژه مراکز اقامتی، امکانات تفریحی و حتی جاذبه‌های دست‌ساز می‌تواند ماندگاری گردشگران را تضمین کند.

وی با بیان اینکه در بسیاری از حوزه‌های توسعه شاهد عقب ماندگی تاریخی هستیم، اظهار کرد: به عنوان مثال هر زباله در طبیعت بیانگر ضعف‌هایی در آموزش جامعه است که باید جبران شود و آموزش ضرورت گردشگری است.


گردشگری استان اردبیل | گردشگری اردبیل| میراث فرهنگی استان اردبیل | معرفی عظمت |امام جمعه اردبیل | سید حسن عاملی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.