https://didshahr.ir/938

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل با تاکید برتقویت بنیه مالی انجمن سینمای جوان اردبیل گفت: برای تحقق این خواسته تا حد امکان تلاش خواهیم کرد.

به گزارش دیدشهر، علی نواداد در نشستی با مدیران ، اعضا و هنرمندان انجمن سینمای جوانان استان اردبیل افزود: با وجود کمبود شدید امکانات و اعتبارات در چند سال اخیر کارهای خوب و تحسین برانگیزی از سوی انجمن سینمای جوانان استان انجام شده است.

وی بیان کرد: ساختمانی که انجمن سینمای جوانان اردبیل در آن مستقر است به هیچ عنوان برازنده آن نیست و لازم است با تهیه گزارش مبسوط از وضعیت و کارهای انجام شده انجمن، استاندار اردبیل برای حمایت از سینماگران اردبیلی در جریان قرار بگیرد.

تاکید برتقویت بنیه مالی انجمن سینمای جوان اردبیل

او بر تقویت بنیه مالی و نیز سخت افزاری و نرم افزاری انجمن سینمای جوان اردبیل تاکید کرد و گفت: برای تحقق این خواسته تا حد امکان تلاش خواهیم کرد.

نواداد، از هنر و بویژه فیلم و سینما به عنوان یک رشته تاثیرگذار در جامعه یاد کرد که می تواند در خدمت رفع مشکلات و ایجاد آرامش در جامعه قرار بگیرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل همچنین به برخی مطالب مطرح در فضای مجازی اشاره کرد واظهار داشت: استفاده نادرست از ظرفیت فضاهای مجازی و ازجمله انعکاس خبرها و مطالب بی پایه سبب هدر رفت وقت همه افراد درگیر در موضوع می شود و پیامدهای منفی دیگری را نیز به جامعه تحمیل می کند.

سینما

استفاده از فضای مجازی در راستای منافع خود و دیگران

نواداد هنر و بازیگری را از جمله عرصه هایی دانست که به واسطه پخش خبرها و مطالب کذب و گاهی اهانت آمیز از سوی بعضی افراد مغرض به آن خدشه وارد شده و در مواردی باعث لطمه به آبرو و حیثیت افراد می شود.

او افزود: چنین اقدام های ناشایستی هم از لحاظ شرعی و هم از نظر قانونی غیراخلاقی بوده و جرم تلقی می گردد.

وی با اشاره به جنبه های منفی و مثبت فضاهای مجازی گفت: باید از جنبه مثبت این فناوری برای کمک به همدیگر و رفع مشکلات بهره بگیریم، اختراع و به بازار آمدن هر فناوری بسته به نحوه استفاده افراد از آنها با محاسن و معایبی همراه است و چه بهتر که انسان متمدن با استفاده مناسب آنها را در راستای منافع خود و دیگران به کار گیرد.

رییس انجمن سینمای جوانان استان اردبیل نیز در این نشست گفت: هنرمندان و اعضای علاقه مند این انجمن به رغم کمبود امکانات و اعتبارات طی چند سال اخیر در زمینه فیلم نامه نویسی و فیلم سازی در سطح استانی ، ملی و بین المللی به خوبی درخشیده اند.

میردولت موسوی افزود: پارسال توانستیم 22 فیلم بسازیم که 11 فقره از آنها در سطح بین المللی و هفت مورد نیز در سطح ملی حضور یافته و در مجموع این آثار هشت جایزه مهم را به خود اختصاص دادند.

مجموع اعتبارات انجمن  150 میلیون ریال بوده است

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون نیز 34 فیلم ساخته شده که از این تعداد هفت فیلم در سطح بین المللی و 17 فیلم در سطح ملی حضور یافته و در مجموع این آثار موفق به کسب 9 جایزه شده اند.

او برگزاری پنج دوره آموزشی فیلمبرداری، عکاسی و فیلم سازی ، برگزاری تعدادی کارگاه آموزشی ، تشکیل 13 پاتوق فیلم و چهار فقره وورد شاپ آموزشی و جشنواره منطقه ای سینمای جوان با حضور 10 استان در مشگین شهر را از جمله فعالیت های این انجمن ذکر کرد.

موسوی با بیان اینکه مجموع اعتبارات این انجمن در سال گذشته 150 میلیون ریال و امسال نیز به همان مبلغ می باشد ادامه داد: با تاسف با وجود استعدادهای فراوان کمبودهای مالی مانع از شکوفایی آنها در استان اردبیل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.