https://didshahr.ir/9449

بودجه گردشگری ارائه شده به مناطق گردشگری استان اردبیل هیچگونه تناسبی با خدمات ارائه شده به مسافران را ندارد.

 

 

مجلس

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)،  محمد فیضی با تاکید به اینکه در توسعه گردشگری و صیانت از آثار تاریخی دولت باید از ظرفیت مردم استفاده کند، تصریح کرد: لازم است حتی در کمیته های فنی از مشاوره و ظرفیت اجرایی تشکل های مردم نهاد بهره گرفت. حتی اگر منوط به عدم اخذ رای باشد.

وی به ضرورت رونق کسب و کارهای حوزه گردشگری ، میراث فرهنگی و صنایع دستی تاکید کرد و افزود: این موضوع در کمیسیون برنامه و بودجه دنبال می شود و در عین حال تشکل ها می توانند بازوی اجرایی دولت در این خصوص باشند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی یکی از اقدامات صورت گرفته در راستای جلب مشارکت مردم را حمایت از بهره برداران بناهای تاریخی دانست و گفت: همچنین مشارکت دولت و بخش خصوصی در بهره برداری بهینه از بناهای تاریخی مورد تاکید است.

فیضی همچنین با اشاره به اینکه میران اعتبار گردشگری در تناسب با نیاز مناطق نیست گفت: بودجه گردشگری متناسب با جمعیت ارائه می شود و این در حالی است که در برخی شهرها مانند سرعین که سالانه پذیرای ۷ میلیون جمعیت است، بودجه هیچ تناسبی با میزان خدمات ارائه شده به مسافران ندارد.

وی افزود: ضروری است وزارت میراث فرهنگی اعتبار ویژه و یا تسهیلاتی برای شهرهای گردشگری پیش بینی کند تا متناسب با خدماتی که ارائه می کنند، اعتبار لازم نیز داشته باشند.


گردشگری استان اردبیل | بودجه گردشگری | نماینده مردم استان اردبیل | محمد فیضی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.