https://didshahr.ir/9618

معاون صنایع دستی استان اردبیل گفت: با توجه به احیای دو رشته ی منسوخ اوجاق قیراغی و قلم زنی در اردبیل،حمایت تسهیلاتی از این رشته ها در دستور کار است.

 

ملکه گلمغانی زاده

حمایت تسهیلاتی از رشته های منسوخ صنایع دستی در دستور کار میراث فرهنگی قرار دارد.

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، ملکه گلمغانی زاده تصریح کرد: در دو سال گذشته دو رشته منسوخ اوجاق قیراغی و قلم زنی در استان اردبیل احیا شده است.

وی گفت: در دو سال اخیر اقدامات موثری در راستای احیای این دو رشته صنایع دستی انجام گرفته است که رشته اوجاق قیراقی در مرحله آموزش و هنرجویان جدید قرار دارد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به اینکه کمتر از ۵ نفر در رشته اوجاق قیراغی فعال بودند، تاکید کرد: سعی ما این است که این میزان را تا پایان سال به بیش از ۲۰ نفر برسانیم.

گلمغانی زاده با تاکید بر اینکه رشته قلم زنی در اردبیل در مرحله پایانی احیا قرار دارد، اضافه کرد: در دو سال گذشته بیش از ۳۰۰ هنرجو در این رشته در سطح استان آموزش دیده اند که سعی ما در افزایش این تعداد خواهد بود.

وی با اشاره به حمایت تسهیلاتی از این دو رشته، افزود: تاکنون بیش از ۴ میلیارد ریال برای هنرجویان و پشتیبان فعال در این رشته تسهیلات پرداخت شده است.


گردشگری استان اردبیل | صنایع دستی اردبیل| ملکه گلمغانی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.