https://didshahr.ir/9627

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خلخال از اختصاص ۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل مجموعه گردشگری ازناو خلخال خبر داد.

 

جاده خلخال اسالم

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، محمدرضا شایقی افزود: با تامین زمین مورد نیاز از محل اراضی تحت اختیار منابع طبیعی و راه و شهرسازی ، زمینه آغاز طرح بزرگ گردشگری ،رفاهی و تفریحی منطقه فراهم می‌شود.

ایجاد زیرساخت‌های گردشگری مورد نیاز در خلخال

وی اظهارداشت: ایجاد زیرساخت‌های گردشگری مورد نیاز در خلخال در دستور کار بوده و برای راه‌اندازی شهربازی در منطقه ازناو بسته‌های حمایتی از جمله تسهیلات بانکی به سرمایه‌گذار طرح ارائه خواهد شد.

رئیس میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی خلخال گفت: مجموعه طرح احداث شهربازی خلخال شامل امکانات بازی و تفریح سرپوشیده و رو بازکودکان ،جوانان و بزرگسالان ،تجهیزات رفاهی گردشگران و سایر امکانات مورد نیاز در اماکن تفریحی است که در جوار هتل پنج ستاره ازناو اجرا می‌شود.

اجرای طرح گازرسانی به منطقه نمونه گردشگری ازناو

شایقی با بیان اینکه با آماده شدن طرح جامع گردشگری ازناو هرگونه طرح گردشگری ،رفاهی و تفریحی در این تفرجگاه بر اساس طرح جامع اجرا می شود، افزود: چند طرح بزرگ گردشگری، اقامتی و رفاهی در منطقه ازناو در حال ساخت است که با بهره‌برداری از آنها زمان ماندگاری مسافر در خلخال به چند برابر افزایش خواهدیافت.

وی از اجرای طرح گازرسانی به منطقه نمونه گردشگری ازناو خبر داد و گفت: با تکمیل این طرح زمینه برای افتتاح مجتمع گردشگری قصرهای چوبی فراهم و این طرح بزرگ گردشگری منطقه جنوب استان اردبیل در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد.

رئیس میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی خلخال بیان‌کرد: برای اجرای طرح گردشگری مجموعه قصرهای چوبی در ازناو ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت شده و این مجموعه شامل ۴۰ دستگاه سوئیت با سازه‌های چوبی ، غذاخوری ،امکانات رفاهی ،اقامتی و آلاچیق است که برای نخستین بار با حفظ فضای سبز و درختان میوه داخل باغ محل اجرای طرح راه‌اندازی شده است.

شایقی گفت: ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ادامه مجموعه رفاهی، گردشگری ازناو سبز و هتل پنج ستاره این منطقه در اختیار مجری و سرمایه‌گذار بخش خصوصی قرار می‌گیرد.

وی اظهارکرد: این هتل با زیربنای ۱۱ هزار متر مربع در پنج طبقه بزرگترین مجموعه اقامتی گردشگری منطقه جنوب استان اردبیل است که برای تکمیل و افتتاح آن ۱۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود.


گردشگری استان اردبیل| گردشگری خلخال| محمدرضا شایقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.