https://didshahr.ir/9684

استان اردبیل دارای ظرفیت های متنوع گردشگری است و باتوجه به ارزان بودن مقاصد گردشگری دراین استان نسبت به سایر استان ها می تواند فاکتور مهمی برای حضور گردشگران بیشتر در اردبیل باشد.

 

بوم گردی عنبران

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)،  مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: قسمت عمده ای از جاذبه های تاریخی، طبیعی و آثار ثبت ملی شده ما استان اردبیل در روستاها قرار دارد که متاسفانه تاکنون اطلاع رسانی در این حوزه کافی نبوده است.

نادر فلاحی در جلسه بررسی مسایل و مشکلات اقامتگاه های بومگردی استان بیان کرد: ارزان بودن مقاصد گردشگری در استان اردبیل نسبت به سایر استان ها در کشور می تواند فاکتور مهمی برای حضور گردشگران بیشتر در استان اردبیل باشد.

لازمه ی ارائه تعریف درست از بوم گردی  در سطح استان اردبیل

وی افزود: لازم است تعریف درستی از بومگردی در سطح استان ارایه کنیم زیرا هدف ما در این زمینه معرفی غذاهای بومی، فرهنگ بومی و سازه های بومی به گردشگران داخلی و خارجی است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با تاکید بر اهمیت معرفی این واحدها، اضافه کرد: استقبال گردشگران خارجی از واحدهای بومی در استان اردبیل در دو سال گذشته بسیار کم سابقه بوده است.

وی افزود: ما امیدواریم با اقدامات انجام یافته جهت معرفی بیشتر این ظرفیت روستایی استقبال گردشگران خارجی بیشتر از گذشته باشد.


گردشگری استان اردبیل | اخبار گردشگری استان اردبیل | نادر فلاحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.