https://didshahr.ir/9847

امامزاده سیدابوالقاسم(ع) در ۱۲ کیلومتری شمال شرق خلخال قرار دارد بعلت گذشته زمان فرسوده شده بود که بیش از ۲۰۰ میلیون تومان برای بازسازی و اتمام این حرم اختصاص یافته است.

 

 

امامزاده سید ابوالقاسم(ع)

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خلخال گفت: ساختمان امام‌زاده ابوالقاسم کالار شهرستان خلخال ۹۵درصد در فاز اول پیشرفت دارد.

حجت الاسلام مهدی فاتحی با اشاره به فرا رسیدن هفته وقف اظهار کرد: در فاز دوم صحن مطهر، محوطه‌سازی و آشپزخانه زائرین این حرم ساخته می‌شود که بیش از ۲۰۰ میلیون تومان برای بازسازی این حرم در سال‌ جاری هزینه شده است.

وی با اشاره به این که این پروژه در دست ساخت به همت گروه جهادی توحید ولایت استان تهران در خلخال در حال ساخت است افزود: بیشترین بقاع متبرکه و امام‌زادگان در شهرستان خلخال قرار داشته و این نشان از امنیت این شهرستان در ادوار تاریخی در میزبانی از ائمه اطهار(ع) بوده است.

 

بیشتر بخوانید:

امامزاده سید ابوالقاسم(ع)؛ مرقدی در دل بزرگترین کوه خلخال

 

رئیس اداره اوقاف خلخال به برنامه‌های هفته وقف در شهرستان خلخال اشاره کرد و گفت: در هفته وقف از بزرگترین وقف امسال که توسط یکی از اهالی روستای زاویه سادات به ارزش بیش از ۴۰ میلیون تومان و سه قطعه زمین اهداء شده رونمایی خواهد شد که این وقف نیز به سفارش واقف در آبادانی و توسعه امام‌زادگان سید الیاس و سید هاشم روستای زاویه سادات بخش مرکزی خلخال هزینه می‌شود.

پیشرفت فیزیکی بازسازی مرقد امامزاده دانیال خلخال

رئیس اداره اوقاف خلخال در خصوص امام‌زاده سید دانیال(ع) شهرستان خلخال نیز گفت: این امام‌زاده بیش از ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد و از سال گذشته تاکنون بیش از ۳۵۰ میلیون تومان برای این حرم مطهر هزینه شده که نیازمند نگاه ویژه مسؤولان برای تکمیل است.

فاتحی از برگزاری نشست یاوران وقف درشهرستان خلخال با حضور مدیر کل اوقاف استان خبر داد و گفت: نشست صمیمی اصحاب وقف نیز در همین هفته در خلخال برگزار می‌شود.


مناطق گردشگری استان اردبیل | گردشگری خلخال | مناطق مذهبی خلخال | امامزاده قاسم کالار| اوقاف خلخال |حجت الاسلام مهدی فاتحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.