https://didshahr.ir/992

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل را همزمان با علمی بودن هدفدار عنوان کرد وگفت: دانشگاه آزاد برای خود در دو محور سلامت و گردشگری مسئولیت اجتماعی نیز تعیین کرده است.

به گزارش دیدشهر، اسحق رسولی در آستانه برگزاری دو کنگره ملی و بین‌المللی در اردبیل اظهار کرد: ما خوشحال هستیم که اصحاب رسانه به جای تمرکز روی رویدادهای سیاسی از انتشار اخبار مربوط به رویدادهای علمی و فناورانه نیز استقبال کردند و زمینه تبیین و تشریح دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران را در این حوزه از طریق رسانه‌های خود فراهم کردند.

وی ضمن قدردانی از اصحاب رسانه استان اردبیل در پوشش اخبار رویدادهای علمی خاطرنشان کرد: متاسفانه اخبار سیاسی در صدر اخبار روزمره رسانه ها و فضای مجازی قرار می‌گیرد که انتظار می‌رود به اندازه اهمیت به این نوع اخبار، دستاوردهای حوزه های مختلف علمی نیز مورد توجه اهالی رسانه قرار گیرد.

رویکرد دانشگاه آزاد در کنار علمی بودن، هدفدار است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل را همزمان با علمی بودن هدفدار عنوان کرد و گفت: دانشگاه آزاد در مأموریت جدید خود مسئولیت اجتماعی استانی برای خود در دو محور سلامت و گردشگر تعریف کرده است و در کنار فعالیت های وسیع علمی خود به این دو محور نیز متمرکز شده است.

به گفته رسولی در این کنگره آخرین یافته ها و دستاوردهای علمی روز دنیا در راستای پیشگیری، کنترل و درمان بیماری دیابت از سوی محققین و اساتید فعال در این حوزه ارائه می‌شود.

راه اندازی ستاد ملی جایگزینی شکر با شیرین کننده‌های طبیعی

وی از راه اندازی ستاد ملی جایگزینی شکر با شیرین کننده‌های طبیعی در حاشیه این کنگره بین المللی برای اولین بار در کشور توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل خبر داد و افزود: در این طرح از تولیدکنندگان محصولات نوشیدنی و غذایی دعوت می‌شود تا به جای شکر برای شیرین کردن محصولات خود از مواد طبیعی استفاده کنند تا آمار مبتلایان به بیماری دیابت کاهش یاید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل ادامه داد: تولیدکنندکان می‌توانند با تغییر در فرایند تولیدات خود و یا بخشی از تولیدات خود را به این زمینه اختصاص دهند که حتی می‌توانند بدون ایجاد تغییر در تکنولوژی و فقط تغییر در فرمولاسیون در تولید مواد غذایی سالم بدون زیان برای مصرف کننده گام بردارند.

ترویج تولید سلامت محور با همکاری رسانه ها

رسولی اظهار امیدواری کرد دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با ورود به این موضوع سلامت در صدد آن است تا تولید سلامت محوری را در کشور ترویج دهد که محیط دانشگاه بهترین محل برای چنین حرکت های علمی و عملی می‌تواند باشد.

برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات غذایی و دارویی در خصوص بیماری دیابت

وی از برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات غذایی و دارویی در خصوص بیماری دیابت به عنوان نمایشگاه جانبی کنگره خبر داد و گفت: در این نمایشگاه که دستاوردهای تولیدی از اکثر استانهای کشور که در حد بین المللی نیز هستند به معرض دید بازدیدکنندگان در خواهد آمدکه نیازمندان به این محصولات می‌توانند نسبت به تهیه این محصولات درمانی نیز اقدام کنند.

70 درصد بیماران مبتلا به دیابت از بیماریشان خبر ندارند

دبیر علمی کنگره بین المللی روز جهانی دیابت با بیان اینکه دیابت بیماری خاموش محسوب می شود اظهار داشت: 70 درصد بیماران مبتلا به دیابت متاسفانه از ابتلا به این بیماری خطرناک که درمان آن بسیار پرهزینه نیز می باشد خبر ندارند و این وظیفه رسانه ها، سازمانهای مردم نهاد و بخش خصوصی است تا به کمک دولت آمده و طوری برنامه ریزی و اطلاع رسانی کنند تا مبتلایان به این بیماری و یا کسانی که در معرض ابتلا هستند در راستای پیشگیری و کنترل بیماری خود عمل کنند.

رسولی حرکت های این دانشگاه را جهادی عنوان کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل قابلیت حرکت و اقدام در چندین عرصه علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و حتی تولیدی را دارد و سرلوحه تمام این عملکرد خود را مبتنی بر حرکت جهادی می‌داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.