https://didshahr.ir/10544

استان اردبیل با داشتن جاذبه منحصر به فرد طبیعی و جاذبه های متعدد تاریخی و باستانی می تواند به مسیر اصلی گردشگری در سطح منطقه و بین الملل تبدیل شود.

 

نادر فلاحی

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: به منظور برگزاری هرچه بهتر اجلاس ۲۰۲۳ و با هدف معرفی محور جدید گردشگری در کشور برای گردشگران خارجی استان اردبیل میزبان مقامات استان های شمالغرب کشور خواهد بود.

نادر فلاحی تصریح کرد: محور جدید گردشگری در کشور برای گردشگران خارجی، شامل استان های شمالغرب کشور از جمله استان های آذربایجان شرقی، غربی، زنجان و گیلان در این اجلاس معرفی می شود.

وی بیان داشت: این همایش در زمستان امسال و همزمان با برنامه های زمستان بیدار در اردبیل برگزار می شود تا میهمانان با ظرفیت های گردشگری استان اردبیل آشنا شده و در جهت تحقق رویکرد مشترک قدم های موثر برداشته شود.

تکمیل پازل گردشگری استان اردبیل با یک رویداد بین المللی

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با تاکید بر اینکه تکمیل پازل گردشگری استان اردبیل با یک رویداد بین المللی در سطح جهانی میسر خواهد شد، ادامه داد: فرصت کمتر از ۴ سال تا اجلاس ۲۰۲۳ مدت زمان کافی برای تکمیل و تجهیز زیرساخت های لازم در حوزه گردشگری را برای ما فراهم می سازد.

فلاحی اضافه کرد: سعی خواهیم کرد تا در این مدت از تجربیات کشورهای موفق در این حوزه استفاده کنیم تا بتوانیم میزبان خوبی برای این اجلاس بین المللی باشیم.

وی گفت: ضروری است استان های شمالغرب کشور انحصار جذب گردشگران خارجی در کشور را بشکنند و این موضوع نیازمند معرفی قابلیت های تاریخی و طبیعی این استان ها است.

معرفی جاذبه های استان اردبیل با استفاده از بستر وب

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل عنوان کرد: اردبیل با داشتن پیست های اسکی متعدد، پل های معلق، اقلیم متفاوت از شمال تا جنوب، جاذبه های متعدد تاریخی و باستانی، جاذبه منحصر به فرد طبیعی و ده ها قابلیت دیگر می تواند به مسیر اصلی گردشگری در سطح منطقه و بین الملل تبدیل شود.

نادر فلاحی تاکید کرد: به این منظور برنامه ویژه ای برای معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی استان داریم که در بستر وب و شبکه های اجتماعی و به زبان های زنده دنیا انجام خواهد گرفت.

آبگرم ها ظرفیتی برای توسعه گردشگری سلامت استان اردبیل

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به وجود آبگرم های متعدد در سطح استان با خاصیت های مختلف درمانی، افزود: وجود این تعداد آبگرم با خاصیت های مختلف درمانی در سطح دنیا بی نظیر است که از این ظرفیت برای توسعه گردشگری سلامت بهره خواهیم برد.

فلاحی با اشاره به محوریت طرح زمستان بیدار و گردشگری سلامت در برنامه های توسعه گردشگری استان اردبیل، گفت: ما در نظر داریم تا با این اقدامات تعداد مسافران در ۶ ماهه دوم سال در سال ۲۰۲۳ به اندازه مسافران ۶ ماهه اول باشد.


گردشگری استان اردبیل | اخبار گردشگری | میراث فرهنگی اردبیل | نادر فلاحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.