https://didshahr.ir/10682

رودخانه بالیقلو چای ازجاذبه‌های شهر اردبیل است و از مرکز شهر جاری است که برای بهتر دیده شدن جلوه شهر و جذب گردشگران و مسافران ساماندهی این رودخانه باید در اولویت باید.

 

مسعود امامی یگانه

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، فرماندار اردبیل گفت: ساماندهی رودخانه بالیقلو باید در اولویت قرار گرفته و شهرداری و شورای شهر در ساماندهی آن اقدام موثری انجام دهند.

مسعود امامی یگانه در جلسه حفاظت از منابع آب اردبیل افزود: برای ساماندهی این رودخانه باید اعتبار لازم در بودجه ۹۹ پیش بینی شود، از طریق اعتبارات استانی و هم از طریق اعتبارات بازآفرینی شهری می‌توان این مجموعه را ساماندهی کرد.

وی بیان کرد: تامین آب سالم و حفاظت از محیط زیست جز اولویت های دولت تدبیر وامید بوده و انتظار می‌رود در بودجه سال آینده اعتبار لازم برای این منظور تخصیص یابد.

 

بالیقلوچایی

 

اجرای طرح تعادل بخشی به برداشت‌های بی رویه از سفره‌های زیر زمینی

فرماندار اردبیل برداشت‌های بی رویه از سفره‌های زیر زمینی را در این شهرستان مورد اشاره قرار داد و گفت : این برداشت‌ها سفره‌های زیرزمینی دشت اردبیل را به مخاطره انداخته و باید اجرای طرح تعادل بخشی جدی گرفته شده و از طرفی جلوی حفر چاه‌های غیر مجاز هم باید گرفته شود.

امامی اعمال مدیریت و برنامه‌ریزی برای حراست و احیای دشت اردبیل را ضرروی دانست و گفت: این دشت ممنوعه محسوب شده و از لحاظ منابع آب زیر زمینی یکی از دشت‌های مستعد است که باید بیشتر مورد حفاظت و حراست قرار گیرد.

صیانت از دریاچه نئور در دستور کار استان اردبیل

وی با بیان اینکه احیای دریاچه نئور که دارای طبیعت زیبا و مناظر گردشگری خاصی است، در دستور کار مسئولان استان قرار گرفته افزود: این دریاچه می‌تواند به جاذبه‌های گردشگری خوبی تبدیل شود و حفاظت و صیانت آن نیازمند مشارکت همگانی است.

فرماندار اردبیل گفت: با اجرای طرح جامع می‌توان زیرساخت‌های این مجموعه را تامین کرد.


گردشگری استان اردبیل | گردشگری اردبیل | بالیقلو چای | اردبیل | فرمانداری | اخبار گردشگری | مسعود امامی یگانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.