https://didshahr.ir/11138

با توجه به توسعه گردشگری در استان اردبیل و اجرای طرح های گردشگری در حاشیه منابع آبی اردبیل از سرمایه گذاری در این پروژه ها حمایت ویژه خواهد شد.

 

بالیقلو چای اردبیل

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: پروژه‌های سرمایه گذاری پیرامون منابع آبی این استان منوط به رعایت ضوابط مورد حمایت است.

نادر فلاحی در نشست هم اندیشی با مدیرعامل سازمان آب منطقه ای استان اردبیل گفت: با توجه به اهمیت صیانت از آثار تاریخی و محیط زیست ضروری است پروژه های سرمایه گذاری پیرامون منابع آبی با توجه به ضوابط موجود عملیاتی می شود

پروژه های گردشگری آبی در اردبیل حمایت می شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تشکیل نخستین کمیته هماهنگی طرح‌های سرمایه‌گذاری گردشگری پیرامون سدها و منابع آبی استان اردبیل را یادآور شد و افزود: طبق تفاهم‌نامه منعقده فی‌مابین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت نیرو، طرح‌های گردشگری در حاشیه منابع آبی بویژه سازه‌‌های تاریخی و طبیعی اجرا خواهد شد.

فلاحی با اشاره به اینکه محور توسعه استان نیز با هدف توسعه گرشگری ترسیم شده است، گفت: با توجه به اینکه ظرفیت‌های موجود طبیعی و آبهای سطحی که زیبایی های بصری فوق‌العاده‌ای را داراست میتوان فعالیت های قابل توجهی را در حوزه سرمایه‌گذاری گردشگری انجام داد.

وی با اشاره به آمادگی اداره کل جهت صدور مجوزهای لازم به سرمایه گذاران، تصریح کرد: شناسایی و مطالعه دقیق نقاط هدف باید با کار کارشناسی انجام گیرد.

موزه های آبی در استان اردبیل ایجاد می شود

مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل با بیان اینکه پیش از این مطالعه و واگذاری سد گیلارلو گرمی توسط اداره کل انجام شده است، گفت: از شمال تا جنوب استان بدلیل گستره زیبای جغرافیایی و طبیعی تالابها، آبگیرها، رودها و سدهای متعددی با قابلیتهای مناسب جهت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری وجود دارد.

فلاحی در ادامه به ایجاد موزه‌های آب اشاره کرد و افزود: چشمه‌های زیرزمینی سرعین از جمله پهنلو و ژنرال قابلیت بقلوه برای جذب گردشگر است که با همتی جمعی بلفعل خواهد شد.

وی تاکید کرد: پس سرمایه‌گذاران بخش گردشگری، میتوانند با فراغ بال در حوزه جذاب گردشگری آبی ورود کنند.


گردشگری استان اردبیل | گردشگری اردبیل | میراث فرهنگی اردبیل | نادر فلاحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.