https://didshahr.ir/11227

با در اختیار گذاشتن ۵ هزار متر مربع فضای آموزش صنایع دستی در بیش از ۲۰ رشته آموزش در سطح استان اردبیل فضای لازم در اختیار هنرمندان قرار گرفت.

 

نادر فلاحی

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: ۵ هزار متر مربع فضای آموزش صنایع دستی در بیش از ۲۰ رشته آموزش در سطح استان اردبیل در اختیار هنرمندان قرار دارد.

نادر فلاحی تصریح کرد: فضای لازم و رشته های آموزشی صنایع دستی در تمامی شهرستان های استان اردبیل برای علاقه مندان محیا است.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات ۱۸ هزار صنعتگر در سامانه ثبت شده است، بیان داشت: به صورت تقریبی بیش از ۱۰ هزار نفر بدون پروانه در رشته های مختلف صنایع دستی در سطح استان فعالیت می کنند که رقم قابل توجهی است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل ادامه داد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در ابتدای سال مبنی بر رونق تولیدات داخلی، اولویت اداره کل میراث فرهنگی در سال جاری توسعه رشته های صنایع دستی در شهرستان های مختلف استان و ایجاد اشتغال از این محل است.

فلاحی اضافه کرد: بر این اساس در ۶ ماهه نخست سال جاری ۵ فقره پروانه تولید کارگاهی، ۳۱۸ فقره پروانه تولید انفرادی و ۲۰۶ فقره کارت شناسایی صنعتگری برای فعالان این حوزه صادر شده است.


گردشگری استان اردبیل | اخبار گردشگری | صنایع دستی | نادر فلاحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.