https://didshahr.ir/11244

با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولیدات داخلی، اولویت اداره کل میراث فرهنگی توسعه صنایع دستی در استان اردبیل و ایجاد اشتغال از این محل است.

 

نادر فلاحی

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر به بحث رونق تولید و اقتصاد مقاومتی تاکید ویژه‌ای داشته‌اند که در این راستا توسعه صنایع دستی اردبیل اولویت این اداره قرار گرفته است.

نادر فلاحی اظهار داشت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در ابتدای سال مبنی بر رونق تولیدات داخلی، اولویت اداره کل میراث فرهنگی در سال جاری توسعه رشته‌های صنایع دستی در شهرستان‌های مختلف استان و ایجاد اشتغال از این محل است.

وی توسعه صنایع دستی در استان اردبیل را اولویت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل عنوان کرد و افزود: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری توسعه صنایع دستی در استان اردبیل را در اولویت قرار دادیم به این منظور که نه تنها مواد اولیه بومی برای تولیدی بومی استفاده می‌شود بلکه اشتغالزایی بالایی نیز به منطقه هدیده داده می‌شود؛ این یعنی ترجمه‌ای دقیق از اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید فرموده‌اند.

فعالیت بیش از ۱۰ هزار نفر در صنایع دستی اردبیل

فلاحی با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار نفر در سطح استان اردبیل در رشته‌های مختلف صنایع دستی فعالیت می‌کنند تصریح کرد: تاکنون اطلاعات ۱۸ هزار نفر صنعتگر در سامانه ثبت شده است و حدود ۱۰ هزار نفر در سطح استان اردبیل بدون پروانه در رشته‌های مختلف صنایع دستی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در راستای رونق صنایع دستی بیان کرد: بر این اساس در ۶ ماهه نخست سال جاری ۵ فقره پروانه تولید کارگاهی، ۳۱۸ فقره پروانه تولید انفرادی و ۲۰۶ فقره کارت شناسایی صنعتگری برای فعالان این حوزه صادر شده است.

وی با تاکید بر اینکه ۵ هزار متر مربع فضای آموزش صنایع دستی در اختیار هنرمندان قرار دارد اظهار کرد: ۵ هزار متر مربع فضای آموزش صنایع دستی در بیش از ۲۰ رشته آموزش در سطح استان اردبیل در اختیار هنرمندان قرار دارد.


گردشگری استان اردبیل | اخبار گردشگری | میراث فرهنگی| نادر فلاحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.