https://didshahr.ir/11351

گردشگری غذا جزو رتبه های برتر در جذب گردشگر بحساب می آید از این رو استان اردبیل به تدوین اطلسی جامع از گردشگری غذا نموده است.

 

صغری فرشی

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: غذاهای بومی استان اردبیل با همکاری فعالان صنعت غذا در استان شناسایی شده و در حال تهیه اطلس جامع گردشگری غذا برای استان اردبیل هستیم.

صغری فرشی در جلسه با فعالان صنایع غذایی تصریح کرد: با توجه به اینکه گردشگری غذا نیازمند غذاهای مرغوب و جذاب است جلسات متعددی برای وارد شدن غذاهای بومی به منوی رستوران‌ها برگزار شد.

وی بیان کرد: گردشگری غذا جزء رتبه‌های اول در جذب گردشگران در دنیا است و ما تلاش داریم با تدوین این اطلس در معرفی غذاهای بومی استان به گردشگران بیشتر تلاش کنیم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل افزود: در نظر داریم یک تور گردشگری غذا از استان های مختلف کشور به مقصد یکی از آموزشگاه‌های استان تعریف خواهد شد.

فرشی با اشاره به اهمیت فرهنگسازی در این حوزه، اضافه کرد: در این خصوص از ظرفیت نهادهای آموزشی از جمله جهاد دانشگاهی نیز بهره مند خواهیم شد.


گردشگری استان اردبیل | اخبار گردشگری| سایت گردشگری استان اردبیل | میراث فرهنگی| اردبیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.