https://didshahr.ir/12858

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا، ساعت فعالیت موزه‌ها به ۹ صبح لغایت ۳ بعد از ظهر کاهش یافته است.

موزه

 

به گزارش دیدشهر: نادر فلاحی تصریح کرد:  مقررات و ضوابط مقابله با شیوع ویروس کرونا به مراکز گردشگری ابلاغ شده و تمامی مراکز گردشگری موظف به رعایت بهداشت هستند.

او گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان به عنوان عضو ستاد پیشگیری از شیوع کرونا تهمیدات لازم را با جدیت دنبال می‌کند و از جمله اینکه مجتمع‌های آبدرمانی به مدت ۱۰ روز تعطیل شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بیان داشت: ضوابط مقابله با ویروس به مراکز اقامتی نیز ابلاغ شده و تمامی هتل‌ها به صورت مستمر موظف به گندزدایی هستند.

فلاحی با اشاره به اینکه تا ۳۱ فروردین ماه فعالیت خانه مسافرها تعطیل اعلام شده است، افزود: پذیرش مسافر تحت پیگرد است تا رفت و آمد مسافران تحت کنترل قرار گیرد.

او تصریح کرد: علاوه بر این شهرهایی که آلوده هستند مسافر مشروط به معاینه از سوی مراکز بهداشت پذیرش می‌شود و درخواست شده تا حد امکان در شهرهای آلوده مسافر پذیرش نشود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به ممنوعیت برگزاری تورهای گردشگری ادامه داد: نه تنها تورهای ورودی به استان از سایر استان‌ها پذیرش نمی‌شود بلکه آژانس‌های استان نیز حق صدور مجوز ندارند.

فلاحی با اشاره به برگزاری یک تور غیرمجاز اضافه کرد: این مهم مورد بررسی قرار گرفته و قرار است دفتر متخلف پلمپ وبا افراد خاطی مطابق قوانین برخورد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.