https://didshahr.ir/14430

به پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی به ستاد ملی پیشگیری از کرونا در مورد بازگشایی هتل‌ها و مراکز اقامتی مقرر شد در چند روز آینده شرایط بازگشایی این مراکز از سوی ستاد ملی پیشگیری از کرونا ابلاغ شده و به صورت آزمایشی این تأسیسات شروع به کار کنند.

نادر فلاحی

به گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی در جمع خبرنگاران بیان کرد: با توجه به نزولی شدن روند شیوع بیماری در کشور این امکان فراهم شده تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصوب ستاد پیشگیری از بیماری کرونا برخی از مشاغل از جمله مراکز فعال در حوزه گردشگری با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت خود را آغاز کنند.

وی بیان کرد: به پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی به ستاد ملی پیشگیری از کرونا در مورد بازگشایی هتل‌ها و مراکز اقامتی مقرر شد در چند روز آینده شرایط بازگشایی این مراکز از سوی ستاد ملی پیشگیری از کرونا ابلاغ شده و به صورت آزمایشی این تأسیسات شروع به کار کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با توجه به برگزاری دوره آموزشی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز آموزشی برای مدیران هتل‌ها و مراکز اقامتی استان در روزهای گذشته امیدواریم فعالان این حوزه با رعایت این پروتکل‌ها به فعالیت خود ادامه دهند.

فلاحی تصریح کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل یکی از مقاصد اصلی گردشگری کشور در تابستان به شمار می‌رود انتظار می‌رود که با برگشت سریع گردشگری داخلی فعالان حوزه گردشگری استان با بکارگیری اصول و آموزش‌های ارائه شده در این دوره‌ها به فعالیت خود ادامه دهند.

وی افزود: به دنبال شیوع بیماری کرونا تأسیسات گردشگری و مراکز اقامتی استان از جمله صنوفی بودند که به صورت داوطلبانه مراکز خود را تعطیل کردند و به دنبال آن متحمل خسارات عمده شدند که تلاش و جدیت بر این است تا با بازگشایی این مراکز و آماده‌سازی آنها برای پذیرش مسافران و گردشگران تابستانی بخشی از این خسارات جبران شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.