https://didshahr.ir/16672

کارکنان اداره ‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل، توسط اکیپ اعزامی غربالگری ویروس کرونا از سوی شبکه بهداشت و درمان مورد ارزیابی قرار گرفتند.

بهداشت-کنترل سلامت

 

به‌گزارش دیدشهر؛ با هماهنگی انجام شده با مسئولان شبکه بهداشت و درمان استان، اکیپ اعزامی غربالگری ویروس کرونا با حضور در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، اقدام به غربالگری کارکنان این اداره‌کل کردند.

در این طرح تب‌سنجی، سنجش اکسیژن و بررسی علائم بالینی کارکنان اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان انجام شده و افراد هدف مورد ارزیابی قرار گرفتند تا در صورت وجود علائم بیماری شناسایی شوند.

اطمینان از سلامت کارکنان و حفظ، صیانت و ارتقای سلامت آنها، پیشگیری از بیمار شدن کارکنان و قطع زنجیره بیماری و بیماریابی از جمله اهداف این طرح بود.

با اجرای این طرح زمینه‌ای فراهم شد تا در صورت مشکوک بودن برخی کارکنان به ابتلا به ویروس کرونا، این افراد شناسایی و هر چه زودتر مورد مداوا و درمان قرار بگیرند و از سرایت این ویروس به سایر کارکنان جلوگیری شود.

با توجه به اینکه تعداد احتمالی به ظاهر اندک دارای برخی علائم در صورت عدم شناسایی می‌تواند در قالب گروه بزرگ ناقل ویروس به افزایش چرخه این بیماری منجر شود، اجرای طرح غربالگری می‌تواند در پیشگیری از این امر موثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.