https://didshahr.ir/18092

مدیرکل میراث‌‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌ دستی استان اردبیل گفت: در تلاش برای حل مشکل بیکاری کارگران و فعالان حوزه گردشگری استان هستیم و اقداماتی را برای بهره‌ مندی کارگران از بیمه بیکاری انجام داده‌ ایم.

نادر فلاحی

 

به‌گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی اظهار کرد: با توجه به اینکه بیشترین خسارت ناشی از شیوع ویروس کرونا به بخش گردشگری وارد شده است، در راستای حمایت از این بخش امسال ۴۵ میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارات کرونا به فعالان در حوزه گردشگری استان پرداخت شده است.

او بیان کرد: بخش گردشگری استان جزو آسیب‌پذیرترین بخش‌های آسیب‌دیده از کرونا است و تلاش ویژه‌ای برای حمایت از سرمایه‌گذاران خسارت‌دیده از شیوع این بیماری در استان انجام شده است.

مدیرکل میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان اردبیل افزود: تاکنون چندین جلسه با وزیر میراث‌فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و نیز نمایندگان مردم استان در مجلس در کمیسیون‌های مختلف تشکیل و در نهایت مجموعه‌ای از پیشنهادات حمایتی تنظیم و به وزارتخانه ارسال و با پیگیری وزیر در ستاد ملی کرونا به تصویب رسیده است.

 

طبیعت گرد

 

فلاحی گفت: علاوه بر پرداخت تسهیلات ویژه کرونا به فعالان و سرمایه‌گذاران طرح‌های گردشگری در تلاش برای حل مشکل بیکاری کارگران و فعالان این حوزه هستیم و اقداماتی را برای بهره‌مندی کارگران از بیمه بیکاری انجام داده‌ایم.

او عنوان کرد: به علت شیوع بیماری کرونا درآمد حاصل از ورود گردشگران به تاسسیات اقامتی رسمی استان در نیمه اول امسال در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته بیش از ۷۰ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل میراث‌‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان اردبیل اظهار کرد: همکاری و همراهی اداره کل میراث‌فرهنگی استان در کمک به بحران کرونا با بخش خصوصی در کشور بی‌نظیر و مثال‌زدنی است و در برخی زمینه‌ها پیشنهادات از این استان به وزارتخانه ارسال و برای کل کشور مصوب شده است.

فلاحی گفت: انتظار داریم با کمک نمایندگان مردم استان در مجلس تسهیلات جبران خسارت‌های کرونا و سایر تسهیلات حمایتی ویژه سرمایه‌گذاران طرح‌های گردشگری افزایش و هرچه سریع‌تر در دسترس فعالان گردشگری این استان قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.