https://didshahr.ir/18956

مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل گفت: اقدامات لازم برای ثبت بازار تاریخی اردبیل به‌ عنوان پایگاه ملی در حال انجام است.

نادر فلاحی

 

به‌گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی اظهار کرد: در راستای حفظ، حراست و معرفی بازار تاریخی استان اردبیل در سطح ملی و بین‌المللی ثبت این بازار به عنوان پایگاه ملی در دستور کار بوده و در این زمینه اقدام می‌شود.

او افزود: در این راستا مطالعه طرح جامع بازار با همکاری دانشگاه محقق صورت گرفته و در مراحل نهایی قرار دارد و همزمان فرایند مستندسازی و اقدامات لازم برای ثبت این مجموعه به‌عنوان پایگاه تاریخی شروع شده است.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: پنج میلیارد ریال اعتبار برای مرمت اضطراری بازار تاریخی اردبیل تخصیص داده شد و مرمت کلی سرای برنج‌فروشان نیز آغاز شده است.

 

بازار قیصریه اردبیل

فلاحی ادامه داد: به همین منظور پس از پاکسازی قسمتی از محوطه پیرامون مجموعه سرای برنج‌فروشان، قسمت‌های جدید و ارزشمندی از بازار تاریخی اردبیل احتمالا متعلق به دوران صفویه کشف شد که در طول تاریخ تخریب شده بود و مراحل کاوش و مطالعات آن نیز در حال انجام است.

او افزود: سال گذشته نیز سرای وکیل و سرای امام جمعه مرمت و بهره‌برداری شده است و تلاش و جدیت بر تداوم این اقدامات در راستای مرمت و حفاظت از مجموعه بازار تاریخی اردبیل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.