https://didshahr.ir/19704

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: براساس پیگیری های به عمل آمده، در چارچوب ضوابط و مقررات تعیین شده تورهای نوروزی در اردبیل برقرار می شود.

گردشگری

 

به گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام‌شده سفرهای نوروزی در استان اردبیل درقالب تورهای مسافرتی و نیز سفر با خودروهای شخصی با ضوابط ویژه برقرار خواهد شد.

او افزود: بر این اساس در ایام عیدنوروز تمامی مراکز اقامتی رسمی، هتل‌ها، اماکن تفریحی و گردشگری، اماکن تاریخی و موزه‌ها با رعایت مقررات و ضوابط از پیش تعیین‌شده و حفظ فاصله اجتماعی فعال خواهد بود که در راستای جلوگیری از تراکم جمعیتی بلیط‌‌‌فروشی در اماکن تاریخی و گردشگری براساس زمانبندی خواهد بود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به وضعیت کنونی استان اردبیل از حیث شیوع ویروس کرونا بیان کرد: با توجه به شرایط استان در صورتی که در یک ماه آینده با رعایت پروتکل‌های اعلام‌شده وضعیت فعلی استان پایدار مانده و بحرانی نشود شاهد برقراری تورها و اجرای برنامه‌ها در این ایام خواهیم بود.

 

سفر گردشگری

فلاحی ادامه داد: از عموم هم‌استانی‌های محترم تقاضا می‌شود که با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی اعلام شده از سوی ستاد ملی و استانی کرونا زمینه‌ای فراهم کنند تا بتوانیم شاهد تحقق هدفگذاری‌ها در عید نوروز باشیم.

خدمات‌دهی پایانه بیله‌سوار در عید نوروز

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از برقراری تورهای خارجی از استان اردبیل در ایام نوروز خبر داد و گفت: مبادی ورودی و خروجی استان به کشور آذربایجان فعال بوده و برای مسافران نوروزی خدمات‌رسانی خواهند کرد.

او اضافه کرد: برای جلوگیری از تراکم جمعیتی اسکان مسافران و گردشگران نوروزی صرفا در اماکن رسمی براساس مجوزهای صادره خواهد بود و هرگونه فعالیت اقامت‌گاه‌های غیررسمی اعم از کمپ چادری و اسکان در مدارس و ورزشگاه‌ها ممنوع خواهد بود.

فلاحی عنوان کرد: مجموعه‌های گردشگری نیز باید تدابیری اتخاذ کنند که از هرگونه تراکم جمعیتی در داخل و خارج مجموعه جلوگیری کنند که در این زمینه باید برنامه‌ها و تدابیر این مجموعه‌ها پیش از ایام نوروز اعلام و بررسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.