https://didshahr.ir/20303

 • 1400/08/03 :: 01:16
 • دیدنی های خلخال

  خلخال شهری در جنوب شرقی استان اردبیل واقع شده که طبیعت سرسبز و زیبایش گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است.

  خلخال شهر زیبا از جنوب به استان زنجان و از غرب به میانه محدود می شود. قدمت خلخال به 4000 سال می رسد. وجود گیاهان متنوع و چشم اندازهایی که در این روستا وجود دارد باعث شده تا آنانی که دوست دار طبیعت هستند این منطقه را برای سفر انتخاب کنند.

  بیلدیر اندبیل خلخال

  محبوب ترین مکان گردشگری خلخال

  خلخال با وجود آب و هوای خوب و طبیعت سرسبزش از مکان های دیدنی بسیاری به وجود آمده که تیدیل به یکی از مکان های گردشگری شده؛ البته نا گفته نماند که اکثر مردم، جاده خلخال را به یکی از زیباترین های ایران، یعنی جاده اسالم به خلخال می شناسند.

  خلخال یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای کسانی است که علاقه به طبیعت گردی دارند پس این مقصد زیبا را از دست ندهید.

  در ادامه توضیح مختصری راجع به مناطق گردشگری خلخال ارائه می دهیم.

  1- اندبیل خلخال

  در 7 کیلومتری غرب خلخال تفرجگاهی وجود دارد که نزدیک بودن آن به روستای اندبیل باعث شده تا نام این تفرجگاه اندبیل باشد. نام دیگر این تفرجگاه بیلدیر می باشد. در این تفرجگاه چشمه ای با نام میرعدیل نیز قرار دارد. این تفرجگاه به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارا می باشد جریان توده هوایی خزر به صورت مه در این تفرجگاه دیده می شود. این تفرجگاه با پیشینه تاریخی که دارد قدمتش به دوران سلجوقیان باز می گردد. از دیدنی های اندبیل می توان به بوته های تمشک، جنگل های بلوط وممرز در شمال این روستا اشاره کرد. این منطقه در تابستان، بهار و پاییز جلوه ی بسیار دیدنی دارد، اگر قصد سفر به این روستا را دارید این فصل ها گزینه مناسبی برای رفتن به این ناحیه می باشد. در این تفرجگاه می توانید برای اقامت خود با اجاره کلبه جنگلی شب را سپری کنید و سفر خوبی را تجربه کنید.

  همانطور که گفتیم اندبیل خلخال به بیلدیر نیز معروف می باشد. وجود گرفتن این منطقه بین شهرهای گیلان و خلخال باعث شده تا این مکان از جنگل های بسیار و چشمه ها پوشیده شود. این منطقه در کوه های تالش قرار دارد و از بوته ها و چشمه های پرآب تشکیل شده که هوای بسیار خنک و مطبوعی را در این محل فراهم می کند. در این منطقه در فصل زمستان ورزش های زمستانی برگزار می شود که بعضی از گردشگران برای استفاده از این ورزش ها به این منطقه می روند.

  زمستان اندبیل خلخال

   

  2- چشمه ازناو خلخال

  یکی از دیدنی های خلخال چشمه ازناو می باشد که در 5 کیلومتری جنوب شهر خلخال و نزدیک به شهر اسالم قرار دارد. در این منطقه قله ازناو وجود دارد که چشمه ازناو پای این قله قرار گرفته. این چشمه اولین چشمه پر آب استان اردبیل به حساب می آید که بیش از 300 لیتر آب در خود گنجانده است. باغ ها و زمین های کشاورزی این منطقه از طریق این چشمه سیراب می شوند. این چشمه جاذبه های دیگری را دارد که شامل غارهای آهکی بزرگ و کوچک می باشد.

  ازناو

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.