https://didshahr.ir/20685

فصل تابستان را نباید پایان فصل گردشگری دانست بلکه با شروع فصل زمستان بسیاری از زیر مجموعه های صنعت گردشگری تازه شکوفا می شوند و گرمایی مطبوع برای جذب حداکثری گردشگران را خواهند داشت.

زمستان

به‌گزارش دیدشهر؛ شاید بسیاری فصل تابستان را بهترین فصل و پررونق ترین فصل سال برای صنعت گردشگری بدانند اما به واقع در قرن حاضر و با توجه به صنعتی شدن اکثر زندگی ها این مرز بندی زیاد صحیح نباشد بلکه بیشتر ساکنان این کره خاکی و جوامع صنعتی با توجه به زمان کار خود اقدام به برنامه ریزی برای سفر و گردش می کنند.

از دیرباز بارش برف نعمت بسیار ارزشمندی برای کشاورزان بوده و باعث خوشحالی و شادمانی آنها می شده اما امروزه همین جامه سپید که برتن کوهستان ها و جنگل هاست علاوه برکشاورزان باعث شادمانی بسیاری از گردشگران و سرمایه گذاران این صنعت می شود و توان ایجاد تحرک و رونقی بی مثال را در صنعت گردشگری منطقه خود خواهد داشت البته اگر به زیبایی های آن توجه شود.

در حال حاضر زیر مجموعه های گردشگری ورزشی های زمستانی آنچنان متنوع شده که شاید باورکردنی نباشند.

بطور کلی اگر مایل به نام بردن بخشی از زیرمجموعه های صنعت گردشگری زمستانی باشیم می توانیم از اسکی روی برف، اسنو موبیل، هتل های یخی ، ماهی گیری روی دریاچه یخ زده، راهپیمایی برفی ، ساخت مجسمه های یخی و کمپ های زمستانی نام ببریم، اگرچه بسیاری از تفریحات زمستانی هنوز همگیر نشده است اما همین چند مورد گردش مالی چند بیلیون دلاری را برای سرمایه گذاران خود در برخی کشورها مثل آلمان ، کانادا، سوئیس، اتریش، فرانسه، کشورهای اسکاندیناوی، روسیه، چین و کشورهای اروپای شرقی به ارمغان آورده است به طور کلی این کشورها توانسته اند از آب و هوای خشن وسرد زمستانی خود محیطی بسیار آرام و گرم را برای مهمانان زمستانی کشورشان فراهم کنند. به عنوان مثال جشنواره یخی هاربین در کشور چین سالانه هزاران گردشگر خارجی را به سمت شمال کشور چین و بدترین شرایط آب و هوایی این سرزمین پهناور می کشاند و درآمدی سرشار را برای ساکنان و دست اندرکاران صنعت گردشگری زمستانی خود فراهم می کند حال آنکه چندی پیش با اولین برف زمستانی همه چیز در این منطقه به خواب زمستانی فرو می رفت و خبری از شور و شوق مردم نبود.

هتل های یخی که هر ساله با اولین برف زمستانی برپا می شوند و بهتر و بیشتر از هر هتل ۵ ستاره ای در منطقه پذیرای گردشگران زمستانی منطقه هستند. این شهر هرچه سردتر باشد گرمای گردشگران زمستانی آن بالاتر خواهد بود و شادی و رونق صنعت گردشگری هاربین سختی های سرما را از بین خواهد برد . هوای سالم و پاک در کنار سکوت مناطق سردسیری در فصل زمستان بهترین مکان برای دوری از زندگی پرهیاهو و شلوغ شهری خواهد بود وموقعیت بسیار مناسب برای رشد سرمایه گذاری مناطقی که به ظاهر باید فصل زمستان را در خواب زمستانی سپری کنند، فراهم خواهد شد.

با توجه به اینهمه جذابیت و درآمدزایی اکثر کشورهای سردسیری با برنامه ریزی های دقیق خود برای فصل زمستان سعی کرده اند طبیعت خشن و بی محصول زمستانی خود را به فصلی پرحاصل برای منطقه تبدیل کنند این در حالی است که بسیاری از کشورهای گرمسیری هم از این علاقه مردم استفاده کرده اند و با راه اندازی پیست های مصنوعی اسکی برای جذب بیشتر گردشگران زمستانی به منطقه سرمایه گذاری کرده اند.

با توجه به موقعیت جغرافیایی بسیاری از کشورها در کره زمین آن دسته از کشورهایی که در منطقه گرمسیری واقع شده اند امکان تجربه برف و تفریحات زمستانی را ندارند و علاقمندان به ورزشها و تفریحات زمستانی آنها باید از امکانات دیگر کشورها استفاده کنند که این خود طلایی ترین فرصت را برای صنعت گردشگری کشورهای سردسیر مهیا می کند، به عنوان مثال طبق آمار بسیاری از مجلات گردشگری در جهان سال ۲۰۰۷ میلادی بیشترین میزان گردشگران زمستانی، تعطیلات خود را در ایالت متحده آمریکا و کانادا سپری کرده اند، اگرچه کشورهای دیگر هم توانسته اند تعدادی از مسافران زمستانی خود را پذیرایی کنند اما امکانات بسیار مناسب و همچنین برگزاری برخی از بازیهای بین المللی زمستانی در این دو کشور باعث جذب حداکثری مسافران زمستانی شده است.

گردشگری زمستانی که به تازگی رشد و گسترش خود را بین کشورهای جهان آغاز کرده، می تواند جانپناهی بسیار گرم برای صنعت گردشگری باشد.

تیوب زمستان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.