https://didshahr.ir/21175

مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل از آماده افتتاح بودن ۷ موزه در استان اردبیل خبر داد و گفت: این موزه ‌ها شامل ۶ موزه در شهر اردبیل و موزه ‌باستان‌شناسی مشگین‌ شهر است که به زودی افتتاح می ‌شود.

 

نادر فلاحی

 

به‌گزارش دیدشهر؛ نادر فلاحی اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه‌هایی که در استان در حوزه میراث‌فرهنگی هدفگذاری و برای تحقق آن اقدامات گسترده‌ای انجام شده است، تبدیل اردبیل به استان موزه‌ها بوده و در حال حاضر شاهد عملیاتی شدن این هدف در اردبیل هستیم.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به راه‌اندازی و الحاق موزه‌های مختلف در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی بیان کرد: از جمله این موزه‌ها، موزه سنگ، اسناد، سکه و قطعات سفال بوده است که تکمیل شده و آماده افتتاح هستند.

او افزود: از دیگر موزه‌های آماده افتتاح، موزه عکس‌های قدیمی و سفال‌های مکشوفه در اردبیل است که با بهره‌برداری از آنها تعداد موزه‌های استان افزایش یافته و شعار اردبیل استان موزه‌ها تحقق می‌یابد.

فلاحی ادامه داد: در مجموع برای این موزه‌های بیش از هفت میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که در هفته گردشگری شاهد بهره‌برداری از آنها خواهیم بود.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از تکمیل موزه باستان‌شناسی مشگین‌شهر خبر داد و گفت: برای این پروژه نیز که در یک هزار و ۶۵۰ مترمربع اجرا شده ۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و از جمله طرح‌های آماده افتتاح است.

  • ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  • چاپ کردن
  • https://didshahr.ir/21175

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.