https://didshahr.ir/22989

اگر می‌خواهید با 7 رفتاری که لذت سفر را کمتر می کند، و خاطره یک سفر خاطره انگیز را از بین می رود، ادامه مطلب را بخوانید.

7 رفتاری که لذت سفر را کمتر می کند

نویسنده : سیدسورنا ساداتی

سفر، جسم و جان ما را تازه می‌کند. باعث حال خوب‌مان می‌شود و می‌تواند برای ما یک دنیا خاطره خوب داشته باشد که هربار با فکر کردن به آن دوباره تازه می‌شویم؛ اما هر سفری خاطره‌انگیز نیست.

گاهی ما سفر می‌رویم، هزینه می‌کنیم، وقت می‌گذاریم اما خستگی جسمی نصیب‌مان می‌شود و بس.

1- زیادی عکس می‌گیرید| ‌گاهی لذت لحظه، تجربه قشنگ و حال خوب را با ثبت عکس‌های زیاد عوض می‌کنید. برای همین به‌جای یک خاطره واقعی از سفر، فقط چند عکس تصنعی دارید. راستی اگر مدام بخواهید توقف کنید و عکس بگیرید همسفر خوبی هم نخواهید بود.

2- سفر را با استراحتگاه اشتباه می‌گیرید| ‌سفر برای تفریح است، برای حال خوب، شما به یک نقطه سفر کردید و معلوم نیست دوباره چه زمانی فرصت حضور در آن‌جا را داشته باشید. پس مدام نخوابید، از هتل بزنید بیرون و لذت ببرید.

3- خیلی استوری می‌گذارید| ‌لحظه را باید با عکس ثبت کرد؛ عکس یعنی ثبت یک خاطره. اما اگر بخواهید به‌جای ثبت لحظه، دنبال خلق لحظه باشید و مدام کنار بنای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری بایستید تا برای استوری عکس بگیرید، خاطره‌نساخته اید بلکه فقط تفاخر کردید و بس. سال‌ها بعد خاطره‌ها ماندگار هستند نه استوری‌ها. پوشش کامل یک سفر در شبکه‌های اجتماعی برای شما استرس‌زا می‌شود. اگر عکس ساده خراب هم شود، وقتی برای خودتان عکس گرفتید نگران کیفیت عکس نخواهید بود؛ اما اگر نیت‌تان از هر عکسی استوری کردنش باشد وقت‌تان را تلف کردید تا توجه دیگران را جلب کنید.

4- به‌تماس کاری پاسخ می‌دهید| ‌هیچ‌چیزی بدتر از این نیست که در یک سفر مدام به‌تماس‌های کاری غیرضروری پاسخ بدهید. هم خودتان از سفر لذت نمی‌برید هم روی مخ همسفر‌ها خواهید رفت. اگر می‌خواهید یک سفر خاطره‌انگیز داشته باشید، به همکاران‌تان بگویید فقط در موارد ضروری با شما تماس بگیرند. سعی کنید همان موارد ضروری را هم کوتاه پاسخ دهید.

5- دنبال کشف نیستید| ‌سفر یعنی آشنایی با یک فرهنگ جدید و دنیای جدید. قرار نیست همان غذایی را بخورید که در شهر خودتان میل می‌کردید. اهل ماجراجویی و تجربه باشید. غذاهای جدید را کشف کنید. با فرهنگ مردم شهر میزبان آشنا شوید و به خودتان فرصت پیدا کردن لحظاتی را بدهید که امکان تبدیل شدن به خاطره را دارد.

6- درباره مسیر و محل سفر مطالعه نمی‌کنید| ‌سری به سایت‌ها بزنید و ببینید نظر مسافران قبلی درباره رستوران‌های عالی شهر محل سفر چه‌بوده است. چه تجربه‌ای را پیشنهاد کردند. اصلاً با تاریخچه شهر آشنا شوید. کمی درباره فرهنگ و آداب و رسوم مردم بخوانید. هرجایی رفتید دنبال بروشور یا راهنما باشید که از شهر، موزه‌ها و دیدنی‌هایش بگوید. سفر قرار است دید ما را باز کند. اگر می‌خواهید پخته شوید سفر را در پایان آن رها نکنید. بعد از سفر درباره خاطره‌ها و تجربه‌های‌تان برای دیگران بنویسید. بازهم بخوانید و اجازه بدهید سفر و تجربه‌هایش برای‌تان زنده بماند.

7- همسفر را براساس نوع سفر انتخاب نمی‌کنید| ‌هر سفری یک هدف و براساس آن یک مقصد دارد. همسفر را باید متناسب با هدف و مقصد انتخاب کنید. اگر می‌خواهید به‌یک سفر پرهیجان برای قایقرانی در رودخانه خروشان بروید، نمی‌شود بچه یا فرد مسن را هم ببرید و بعد از همراهی نکردن‌شان گله کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.