https://didshahr.ir/8591

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خلخال با اشاره به صدور ۱۱ پروانه اقامتگاه بوم گردی در روستای کزج و ۱۲ پروانه در روستاهای خمس گفت: شهرستان خلخال می تواند پایلوت بوم گردی استان اردبیل باشد.

 

روستا

 

به گزارش دیدشهر(didshahr.ir)، محمد رضا شایقی با اعلام این خبر تصریح کرد: تاکنون ۱۱ پروانه اقامتگاه بوم گردی در روستای کزج و ۱۲ پروانه در روستاهای خمس، مجره و خوجین صادر شده است.

او افزود: با توجه به اینکه از دوازده روستای هدف گردشگری استان، ۵ مورد در شهرستان خلخال واقع شده است، این شهرستان می تواند پایلوت بوم گردی استان اردبیل باشد.

حمایت اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل از طرح های بوم گردی خلخال

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خلخال تصریح کرد: با توجه به موقعیت بی نظیر روستاهای شهرستان و همچنین قرارگیری در حاشیه رودخانه قزل اوزن و کوه آغ داغ و جنگل های بی نظیر شرایط بسیار مناسبی برای تبدیل شدن به روستاهای گردشگری را دارد.

به گفته شایقی در این راستا با توجه به سیاست اداره میراث فرهنگی شهرستان و همچنین اشتغال پایدار در روستا توجه ویژه‌ای به صدور مجوزهای بوم گردی شده است.

او ادامه داد: اداره کل در حداقل زمان در جهت حمایت از روستاییان و استفاده بالقوه از ظرفیتهای موجود حمایت ویژه‌ای را از طرحهای بوم گردی دارد.


گردشگری استان اردبیل | گردشگری خلخال | میراث فرهنگی | محمد رضا شایقی

 

سایت دیدشهر پیشنهاد می کند مطالب زیر را بخوانید:

برج های نیمه سالم روستای شال خلخال بازسازی شد

میراث ناملموس “قارقارا” خلخال ثبت ملی می شود

مجوزهای تاسیسات گردشگری خلخال ساماندهی می شود

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.