https://didshahr.ir/5392

گرمی شهری که فقط نام شهر را با خود یدک میکشد اگر زیبایی شهر گرمی را با دیگر شهر های کشور مقایسه کنیم خیلی تفاوت است که همه بالعینه شاهد این هستیم.

 

گرمی

 

به گزارش دیدشهر، با یک نگاه به مشکلات شهر مینگریم :

۱. شهر‌گرمی به‌علت نبود مکان مناسبی برای تجمع و تفریح بازنشستگان‌عزیز که هر کدام روزگاری جایگاه و ارزش خاصی در‌ شهر داشتند متاسفانه به‌دلیل عدم وجود فضای مناسب ، در جلوی بانک صادرات و یا مسجد‌جامع پرسه می زنند و دل هر بیننده‌ای را خون می‌کنند قبلا لاقل چند نیمکت در میدان‌امام (جلوی‌ مسجد جامع) وجود داشت روی آن می‌نشستند و درد‌ و‌ دل می کردند متاسفانه با ایجاد آب نما آنها را نیز از بین بردند که بیشترشان خجالت می‌کشنند در قهوه‌خانه‌ها حضور یابند و اوقات فراغت‌شان را سپری نمایند باید به این کار اندیشیده شود.

۲. شهر گرمی به‌علت قرار گرفتن در مسیر سیلاب و نا تمام بودن سیل بند ورودی شهر که هر‌روز نیز نخاله های ساختمانی از دوطرف رودخانه باعث تنگ شدن مسیر جریان سیلاب می‌شود با خطرات جدی در زمان سیل احتمالی روبرو می‌باشد اتصال سیل‌بند به پل محله اسلام آباد می‌تواند هم در عبور و مرور خودرو ها و هم زیبایی شهر نقش بسزایی داشته باشد.

 

گرمی

 

۳. خیابان های اصلی شهر پر‌ از چاله های چاه مانندی شده است با توجه به اینکه بیشتر کوچه های شهر خاکی بوده و حتی شن ریزی هم نشده حداقل این چاله های خیابان اصلی را پر نمایند.

۴. معلوم نیست این همه اعتبارات عمرانی اختصاص یافته شهر یا اخذ عوارض و صدور پروانه ها ، جرایم ماده ۱۰۰ و … در کجا هزینه می‌شود اگر فقط در همان چراغانی خیابان امام صرف شده معقول به نظر نمی آید گویند خانه از پای بند ویران است خواجه در بند نقش ایوان است .

۵. خیلی کار‌ها نیاز به هزینه بیشتری ندارند چرا‌که شهر‌داری می‌توانست با کاشت درخت در دوطرف خیابان دکتر بهشتی (از ایستگاه موران تا میدان شهید‌بالازاده) و سربه‌سر آمدن درختان بر زیبایی شهر رونق بیشتری ببخشد که فقط نیاز به آبیاری داشت .

۶٫همه می‌دانیم به کار‌گیری مسئولی خارج از حیطه تخصصی وی در مشاغل کاربردی قطعا راندمان خوبی در پی نخواهد داشت.

 

گرمی

 

۷. مردم شهر گرمی به خداوندی خدا قسم لایق خدمات بیشتری می‌باشند هر جای کشورمان ایران را بگردیم مردمانی نجیب و دلسوز‌تر از شهر‌گرمی را نخواهیم یافت تمامی شهر‌های استان نیز که با اهالی گرمی آشنایی دارند این حرف را اقرار می‌کنند متاسفانه با توجه به عدم امکانات مناسب در سطح شهرستان بیشتر افراد به شهر‌های دیگر مهاجرت می‌نمایند این‌عمل توجه بیشتر مسئولین بخصوص نماینده محترم را می‌طلبد مردم در زمان انتخابات با جان و دل همت نشان می دهند ولی در نتیجه چی؟

۸. رئیس اداره گردشگری و صنایع دستی شهر نقل می‌کرد : چند توریست از کشور ژاپن به گرمی آمده بودند ایشان را به راه چلک کنار دکل مخابرات بردم و دورنمایی از شهر را نشان دادم خیلی پسندیدند و چند عکس گرفتند موضوع را به امام جمعه محترم گرمی نقل کردم فرمودند کار خوبی کردی از دور نشان دادی و الا اگر داخل شهر می گرداندی آبروی‌مان می‌رفت واقعا راست فرموده‌اند شهری کوهستانی با این موقعیت متاسفانه خوب رسیدگی نشده . به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقیست …

 

منبع: آذرگرمی

    https://didshahr.ir/5392

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.