https://didshahr.ir/908

تبليغات گسترده‌ای برای سفر به تركیه و تایلند و…. در سایت ها، شبکه های اجتماعی و نشریات دیده می شود، که هدف برخی از آنها ارائه خدمات جنسی می باشد.

پارتی مختلط

نسرین آذرکیش

به گزارش دیدشهر، اگر هنوز پیامک های تبلیغاتی را در گوشی همراه خود مسدود نكرده ايد يا در شبكه‌های اجتماغی عضو هستید، حتماً تعداد بالاي آگهی های سفر به تركیه یا تایلند و….  با تخفيف های فوق‌العاده را مشاهده كرده‌ايد.

تركيه جزو نقاط هدف گردشگری ايرانيان تعريف شده‌ است كه شهرتش را مديون همسایگی و برخی از رفتارهای غيرشرعی و خارج از شئون اخلاقی اند.

امروز شهرهاي مختلف گردشگري در تركيه، از استانبول تا سواحل اين كشور در حاشيه مديترانه كه تورهاي گردشگري هفتگي از مبدأ كشورمان به سمت آنها برقرار است.

اين در حالی است كه تركیه با وجود اينكه اكثريت مردم اين كشور مسلمان هستند، براي جلب توجه گردشگران خارجي و غربي نگاهي كاملاً مادي‌گرايانه به صنعت توريسم داشته و از هر راهي براي كسب درآمد از ورود گردشگران رويگردان نيست.

تركيه چند سالي است به جمع كشورهاي داراي پلاژ برهنگي پيوسته و اولين كشور به ظاهر اسلامي است كه اجازه مي‌دهد گردشگران در ساحلش به طور كامل برهنه شوند! اين كشور همچنين حدود پنج سال پيش هتلي را راه‌اندازي كرد كه يكي از شرايط اقامت در آن برهنگي بود.

با مشخص شدن كاركرد سواحل كشور تركيه از جمله آنتالیا، كار را به جايی رساند كه دستور ممنوعيت تبلیغ سفر به اين ساحل در رسانه‌های ايرانی اعلام شد.

با وجود اينكه نام بردن از آنتاليا تا چند وقت ممنوع بود، اكنون بار ديگر اين ساحل با شرايط خاصش، به متن پيام‌هاي تبليغاتي بازگشته است.

خود روزنامه اسلام گراي واكيت تركيه در خبري در واكنش به اين فساد اخلاقي نوشت: در حالي كه در تركيه براي جاري كردن خطبه عقد توسط يك روحاني كه امري حلال و اسلامي است، 6 ماه مجازات زندان تعيين مي‌شود، يك شركت به نام “مركز ازدواج مدرن” زنان و مردان مجرد را تحت لواي تور مجردها در يك هتل چهار ستاره در شهر بدورم، يكي از شهرهاي توريستي و ساحلي تركيه، گرد هم آورده و زمينه لازم را براي هر گونه فساد اخلاقي و جنسي و فحشا فراهم مي‌كند. شركت مذكور اين فعاليت غيراخلاقي خود را به طور علني و در قالب آگهي‌هاي تبليغاتي با عنوان تورهاي مجردي در ايام تعطيلي به مناسبت عيد فطر تبليغ مي‌كند. مسئول اين شركت تاكيد مي‌كند هر يك از شركت كنندگان مرد در اين تور در صورت تمايل مي‌توانند با هر يك از زنان مجرد در يك اتاق اقامت كنند و هدف آنها از فراهم كردن اين امكان، ايجاد فضاي مناسب براي نزديك‌تر شدن انسان‌ها به يكديگر است!

آيا با شرايط اخلاقي كه در اين كشور برپا است، تبليغات پر حجم گردشگري به مقصد تركيه، اشاعه فحشا نخواهد بود؟!

شنا در ساحل دریا

تايلند؛ اولین مرکز گردشگری جنسی

متأسفانه يكي از انواع توريسم در جهان، گردشگری جنسی است كه در آن گردشگران به هدف تلذذ جنسي اقدام به سفر به مناطقي خاص مي‌كنند. يكي از كشورهاي مطرح جهان در پرداختن به گردشگری جنسی، كشوري در جنوب آسيا است كه هر ساله ميزبان چند ميليون ايراني نيز هست. تايلند از 30 سال پيش تلاش كرده است تا به وسيله توريسم درآمد كسب كند.

در اين بين توریسم جنسی از مواردي بود كه دولتمردان تايلندی روي آن تمركز كردند به طوري كه اكنون 60 درصد از گردشگرانی كه به تايلند می روند، جزو توریسم‌های جنسی محسوب می شوند.

طبق گزارش‌ها حتي در اين كشور كودكان نيز براي سوءاستفاده جنسی در اختيار توریست‌ها قرار مي‌گيرند. با اين حال پرواز‌های منظم هوايي ميان ايران و تايلند برقرار است.

مردان تنها يكي از مشتريان دائمي پرواز‌ها به مقصد تايلند هستند! هنوز هم در بين افكار عمومی، سفر به تايلند به عنوان يك قبح شناخته مي‌شود و به‌رغم اينكه جامعه نسبت به مسافران تايلند نگاه مثبتي ندارد، تورهاي سفر به اين كشور همپا با تورهاي سفر به تركيه در رسانه‌ها منتشر مي‌شود.

تايلند داراي يكي از بالاترين آمار مبتلايان به ويروس HIV است كه راه اصلي انتقال آن در اين كشور روابط جنسي اعلام شده است.

مشخص نيست چند درصد از مرداني كه به صورت مجردي به تايلند سفر مي‌كنند بعد از بازگشت آزمايش ايدز مي‌دهند و يا اينكه اصلاً به فكر چنين آزمايشي هستند يا خير!

مراكز گردشگری جدید

تركيه و تايلند تنها مراكز شهره به فساد نيستند كه مقصد گردشگری مسافران ايرانی به شمار مي‌روند، در كنار اين دو كشور مناطق ديگري نيز هستند كه به خاطر شهرت جهانی در توليد مشروبات الكلي در حال تبديل شدن به مقاصد ارزانقيمت گردشگری در ايران هستند كه حتی با سفر زمينی نيز می توان به آن مناطق دسترسی پيدا كرد.

تبليغات غيررسمي نيز در دامن زدن به مراكز نو گردشگري بي تأثير نيستند و شبكه های اجتماعی به صورت فزاينده‌ای به محل معرفی و تبلیغ تورهای گردشگری و تخفيف های ويژه سفر تبديل شده‌اند.

شايد دولت به دليل احترام به آزادی های فردی افراد، از ممنوعيت سفر به مراكز توریستی كه به فساد شهرت دارند، جلوگيري نكرده است، اما حداقل مي‌تواند مانع از برگزاری تورهای مستقیم از مبدأ ايران به اين كشورها شود و يا حداقل از تبليغات گسترده تورهای مسافرتی به مقصد اين كشور‌ها جلوگيری كند.

 

    https://didshahr.ir/908

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتشار مجدد مطالب تنها با ذکر نام منبع "دید شهر" مجاز میباشد.